АПРИЛСКЕ РАДИОНИЦЕ И ПРЕЗЕНТАЦИЈЕ У ЦЕНТРУ

Драги студенти и дипломци,

Центар вас позива на своје априлске радионице и презентације. Заједно са нашим гостима и предавачима желимо да вам пружимо подршку у развоју знања и вештина које ће вам бити од значаја при запошљавању и даљем образовању.

РАСПОРЕД РАДИОНИЦА И ПРЕЗЕНТАЦИЈА

Среда, 22. април

12-14 часова – Презентација: Вештине академског писања

Ако нисте сигурни како да савладате факултетске обавезе и напишете добар семинарски рад, придружите нам се, причаћемо о вештини академског писања, а савете и препоруке са вама дели Стефан Тодоровић, дипломирани мастер филолог –србиста, докторанд-истраживач Филолошко-уметничког факултета (област савременог српског језика, са посебним истраживачким задацима у оквиру стилистике), новинар-истраживач,  лектор, ваш колега.

Четвртак, 23. април

12-14 часова: Радионица за писање CV-а и пропратног писма

14-16 часова: Радионица Припрема за интервју са послодавцем

Уколико вам је потребна помоћ око припреме CV-а и пропратног писма за посао или неки програм усавршавања, уколико вас ускоро очекује први интервју са послодавцем или желите да преузмете иницијативу и да се укључите у активно тражење посла - имамо за вас неколико савета и препорука.

Петак, 24. април

12-14 часова: Предавање за студенте- Важни савети за ваше прве кораке у развоју каријере

ADECCO Branch Kragujevac: професионални партнер за консалтинг у области људских ресурса.

Савети и препоруке из прве руке: у разговору са студентима Тамара Стојановић, Branch Manager

• O Adecco-у
  • Way to work
  • Како пронаћи прави посао за себе!
  • Програм праксе

Уторак, 28. април

14-16 часова: Радионица Вештине комуникације и презентовања

Четвртак, 30. април

12-14 часова: Причајмо о асертивној комуникацији

Самопоуздање је  полазна тачка ка испуњењу сваког животног, личног и професионалног, циља. Кључно је за успешно реализовање сваког посла и представља основу за креирање свакодневног понашања и изградњу ставова према људима и животу.

Како реаговати на позитивне и негативне емоције без агресије или прибегавања пасивности?

Са вама о асертивности прича Јелена Марушић, психолог и тренер асертивне комуникације - Balance Consulting Крагујевац

Све радионице и презентације ће се одржати у просторијама Центра за развој каријере и саветовање студената (Ректорат, 2. спрат, зграда између Економског и Правног факултета)

Напомена:

Због ограниченог броја места, заинтересовани се морају пријавити за жељену радионицу/презентацију путем овог линка