Одржана „Отворена врата Универзитета“

„Отворена врата Универзитета“, у организацији Центра за развој каријере и саветовање студената Универзитета у Крагујевцу, одржана су 18. маја 2015. године на платоу испред ректората Универзитета у Крагујевцу.

Програму су присуствовали представници свих факултета у саставу Универзитета у Крагујевцу, представници Канцеларије за пословну подршку Универзитета у Крагујевцу, као и представници Центра за развој каријере и саветовање студената Универзитета у Крагујевцу.

Заинтересованим средњошколцима, ученицима 3. и 4. разреда средњих школа из Крагујевца и околине, представљене су могућности за избор будућег занимања, а студентима - могућности за наставак школовања на мастер и докторским студијама, као и могућности за истраживање на  факултетима Универзитета у Крагујевцу.

За присутне ученике и студенте организован је обилазак Универзитетске библиотеке и Галерије, а у забавном делу програма присутнима су се представили студенти Филолошко-уметничког факултета Универзитета у Крагујевцу.