Презентација стипендија француске Владе

Драги студенти и дипломци Универзитета у Крагујевцу,

Уколико сте заинтересовани и желите да чујете више информација о могућностима за усавршавање и даље школовање на факултетима у Француској, Центар за развој каријере и саветовање студената вас позива на презентацију стипендија француске Владе која ће се одржати у понедељак, 26. јануара 2015. са почетком у 12:00 часова у просторијама Центра за развој каријере.

Презентацију ће одржати представници Француског института.

На презентацији ћете чути све информације о:
  • Стипендијама за мастер 2 и докторске студије у коменторству
  • Коперник програму стипендија за пост-мастер ниво
  • Разним другим стипендијама и видовима финансирања за студије у иностранству

Стипендије за мастер 2 и докторске студије доступне су за све студијске области.

Коперник програм намењен је инжењерима, економистима и правницима који говоре француски језик, и који желе да у оквиру пост-мастер студија годину дана проведу у Француској, похађају теоријску обуку на француским високим школама и професионалну праксу у некој од компанија које учествују у овом програму.

Стипендије покривају трошкове школарине (у износу до 1000 €) и живота у Француској, као и социјалног осигурања. Изабрани студенти добијају статус „стипендисте Француске Владе” који им омогућава додатне погодности, као што су помоћ око проналажења смештаја итд.

Рок за пријаву за ове стипендије за 2015/16. годину је 05. март 2015. године.

Како бисте се на време информисали и пријавили за ове програме, придружите нам се на презентацији!

Ваш ЦзРК