5. међународна изложба

Рок за пријаву: 30. јун 2014. године

Изложбене категорије: (1) сликарство, цртеж, графика, миx медија / комбинована техника; (2) Скулптура, рељеф, мозаик; (3) керамика, стакло, порцелан; (4) дизајн накита (у слободно изабраном материјалу) и (5) дигитал арт и фотографија – фото / дигитал арт.

Организатор: Удружење за уметност, културу и туризам "МајданАрт", Мајданпек, Србија. Суорганизатори: Матица исељеника и Срба у региону (Београд), Завичајни музеј Петровац на Млави (Петровац на Млави) и Галерија "Круг" (Петровац на Млави).

Награде: једна Велика награда изложбе – GRAND PRIX, пет равноправних првих награда – по једна за сваку категорију, четри равноправне награде – по две за сваку издвојену категорију за 2014 и једна златна медаља посетилаца (додељује се након затварања излозбе).

Димензије радова:
  • Дводимензионално уметничко дело: маx 7,5 x 10 цм, максимално са рамом: 17 x 20 цм
  • Тродимензионална дела: маx 10 x 10 x 10 цм, без постоља

Радови не морају да буду урамљени

Враћање радова ауторима 30 дана, а најкасније 60 дана након затварања изложбе.

Напомена: Заинтересовани кандидати лаћају котизацију у износу од 1700 динара.

Радове, пријавни формулар и потврду о уплати котизације доставити поштом на адресу: Удружење МајданАрт Мајданпек, (За изложбу "Уметност у минијатури"), Карађорђева 38/1, 19250 Мајданпек, Србија.

Више о програму видети на: majdanart

Извор: najstudent