Докторске позиције за међународне студенте у Немачкој

Међународна школа друштвених наука у Бремену од недавно прихвата пријаве за докторске позиције на Универзитету у Бремену или на Јакобс Универзитету, које су финансиране од стране Немачке истраживачке фондације. Ова постдипломска школа омогућава веома квалитетно међународно докторско образовање.

На располагању је седам стипендија за изванредне међународне студенте, како би могли да учествују у програму докторских студија за 2020/21. годину.

BIGSSS је интернационална међууниверзитетска постдипломска школа друштвених наука, која је смештена на Универзитету у Бремену и на Универзитету Јакобс у Бремену.
Студенти на овим универзитетима могу да стекну одлично истраживачко образовање и искуство из различитих дисциплина, будући да сам програм подржава лични развој учесника у погледу развоја многих вештина.

Рок за пријаву: 29. септембар 2020. године.

Програм почиње 1. септембра 2020. године.
За овај програм је предвиђен одређени новчани износ у виду плате.

Програм карактерише интердисциплинарна сарадња између истраживача из различитих области, посебно из области психологије, социологије и политикологије.
Неопходно је добро познавање писменог и говорног енглеског језика.
Одабрани кандидати добиће уговор на 36 месеци и плату.

Више о програму погледајте овде.
За сва питања обратите се путем мејла: admissions-officer@bigsss-bremen.de.