ЕРАСМУС+ КЉУЧНА АКЦИЈА 1 – КРЕДИТНА МОБИЛНОСТ

ПОЗИВ ЗА ПРИЈАВУ СТУДЕНАТА И ЗАПОСЛЕНИХ ЗА СТИПЕНДИРАНУ МОБИЛНОСТ НА УНИВЕРЗИТЕТУ АLEXANDRU IOAN CUZA UNIVERSITY OF IASI (ЈАШИ, РУМУНИЈА)
На конкурс се могу пријавити:

• студенти сва 3 нивоа студија (размена у трајању од 1 семестра, тј. 5 месеци)
• наставно и ваннаставно особље (размена у трајању од 5 дана, не рачунајући пут; наставни кадар је у обавези да у току размене одржи најмање 8 сати предавања)

У складу са потписаним уговором о реализацији мобилности на Универзитету у Јашију доступне су следеће области:

• Education
• Languages
• Business and Administration
• Law
• Biological and related sciences
• Environment
• Physical sciences
• Mathematics and statistics
• Information and Communication Technologies
• Engineering and engineering trades
• Travel, tourism and leisure

НА КОНКУРС СЕ МОЖЕТЕ ПРИЈАВИТИ ДО 20. ОКТОБРА 2015.

Напомена: Заинтересовани кандидати морају пратити пријавну процедуру Универзитета Аlexandru Ioan Cuza University оf Iasi.

• Процес пријаве погледајте ОВДЕ
• Листа докумената за пријаву (и за студенте и за запослене) доступна је ОВДЕ
• Категорије мобилности и трајање мобилности можете видети ОВДЕ
• Процедура селекције кандидата доступна је ОВДЕ
• Студијску понуду Универзитета у Јашију на енглеском језику можете погледати ОВДЕ

I По завршетку конкурса, Одељење за међународну сарадњу Универзитета у Крагујевцу и Еразмус + координатори са одговарајућег факултета извршиће проверу подобности пријава (кандидати морају бити регистровани као студенти, односно запослени на факултетима Универзитета у Крагујевцу, испуњеност услова у складу са Еразмус + програмом, валидност поднетих докумената) и академску процену свих пријављених кандидата. Пријаве које не буду валидиране и пријаве које не добију минималну оцену 5 неће бити узете у даље разматрање од стране Универзитета у Јашију. Остале пријаве биће оцењене и рангиране од стране Одељења за међународну сарадњу Универзитета у Крагујевцу и факултетских Еразмус + координатора.
II Универзитет у Јашију одлучује о финалној селекцији кандидата сходно броју стипендија намењених Универзитету у Крагујевцу.
III Реализација мобилности одабраних кандидата се очекује у летњем семестру ове школске године (јануар/фебруар 2016.)