Европски омладински самит у Сарајеву
Европски омладински самит (European Youth Summit “100 for the Next 100 in the Danube Region”) организује се у Сарајеву, од 04. до 08. јуна 2014. са циљем да окупи младе лидере из Дунавског региона и балканских земаља и омогући им размену мишљења и дискусију о бројиним и различитим изазовима са којима се Европа сусреће.

Услови за учешће:

• Држављани земље која учествује у ЕУ стратегији за Дунавски регион (између осталих и Србија је чланица)
  • Студенти (3. и 4. година основних студија, студенти мастер и PhD студија) или млади професионалци до 35 година
  • Предност ће имати кандидати који су активни у свом окружењу (дебатни клубови, студентске организације, НВО или хуманитарне организације)
  • Познавање енглеског језика (радни језик самита је енглески)

Важна напомена: Нема таксе за учешће у овом програму, а трошкове смештаја сноси организатор (Forum Alpbach Network from Bosnia and Herzegovina, Serbia, Croatia and Montenegro. with the support of the European Forum Alpbach and the Danube Competence Center)

Рок за пријаву: 20. април 2014. године

Попунте пријаву са овог линка и пошаљите је на следећу адресу: sarajevo2014@alpbach.org.

За сва додатна питања (која се не тичу саме пријаве) можете писати Милани Средојевић: milana.sredojevic@alpbach.org и Јулијани Лазић: julijana@beoalpbach.org

За питања о процедури пријављивања можете писати на: sarajevo2014@alpbach.org.

За више информација погледајте званичан сајт Програма.