Интернационална Емили Хермес награда у области дизајна

Награда Емили Хермес је вид подршке иновативном раду талентованих младих дизајнера, у контексту промена друштвених потреба и начина живота.Тема овогодишњег такмичења рефлектује све већу виталну потребу за моментом мира, тајмаутом и кратком паузом, бегом од активности, идеја и обавеза супер модерног живота.

Конкурс је отворен за:
  • дизајнере и инжењере млађе од 40 година;
  • дипломце дизајна, инжењерства, архитектуре, визуелних и примењених уметности,
  • недипломиране професионалце са најмање 3 године искуства у области професионалног дизајна
  • студенте завршних година дизајна, инжењерства, архитектуре, визуелних и примењених уметности
  • индивидуално учешће или тимови

Заинтересовани кандидати треба да поднесу пројекат за неки објекат, машину, прибор, комад намештаја, архитектонски концепт итд, пажљиво осмишљене за практичну употребу, који су истовремено естетског концепта највишег квалитета.Сваки дизајн треба да понуди алтернативу постојећим предметима свакодневице, који обављају функције у оквиру теме „време за себе“.

Рок за пријаву: до 17. 11. 2013.

Више о програму и начину пријаве видети на:  Prixemilehermes

Извор: Mladiinfo