Факултет правних наука, међународних односа и дипломатије МИТ Универзитета, организује годишњу интернационалну конференцију „Унапређење људских права – недавни догађаји“, која ће се одржати од 25 – 27. 09. 2013. године у Скопљу.

Предмет овог научног скупа је размена емпиријских података у области комплексних, теоријских и практичних знања за проналажење механизма за побољшање заштите у корпусу људских права и слобода.
Циљ ове конференције је да омогући коришћење искуства из области евро-интеграционих процеса у будућим активностима научника и стручњака.
За конференцију могу аплицирати истраживачи и стручњаци заинтересовани за следеће теме: људска права и добробит, људска права у дигиталном свету, Питања рода и еманципације жена, Главни изазови у области људских права, Интеррелигиозни дијалог, религиозне слободе, мултикултурализам, корупција и организовани криминал, ЕУ интеграције у Западном Балкану, Економски процеси.
Заинтересовани кандидати плаћају котизацију и сами сносе трошкове превоза; смештај и храна обезбеђени.

Рок за пријаву: до 15. 09. 2013.

Апстракт послати на: conference@mit.edu.mk.

Више о програму и начину пријаве видети на: Conference

Извор: Najstudent