Конференција Београдски модел Европске уније 2014.

Београдски модел Европске уније је студентски пројекат започет 2011. године, који је током претходна три издања окупио преко 500 младих лидера из преко 50 земаља. Главни циљ пројекта је да младе научи како функционише доношење одлука унутар Европске уније, дајући им шансу да, преузимајући активне улоге стекну увид у легислативне процесе ЕУ.

Кандидати ће током пријаве моћи да изаберу једну од пет улога на симулацији: посланици у Европском парламенту, министри у Савету ЕУ, шефови држава и влада у Европском савету, лобисти и новинари.

БЕУМ 2014 одржаће се између 15. и 19. октобра 2014. године у Народној скупштини Републике Србије у Београду.

Рок за пријаву: 31. август 2014. године.
  1. Пријавни формулар на линку: www.belgrade-meu.org/apply-now
  2. Након слања пријаве, посаљите свој ЦВ са фотографијом у .doc или .pdf формату на адресу: applications@beum.org

Напомена: Студенти заинтересовани за учешће у овом програму плаћају 6000 динара на конто трошкова учешћа и сами сносе трошкове смештаја.

Више о програму и начину пријаве видети овде.

Извор: studentskizivot