Министарство просвете, у сарадњи са Амбасадом Србије у Москви, обавештава заинтересоване да је Московски државни институт за међународне односе (МГИМО) при МИП-у Руске Федерације, понудио српским држављанима стипендије за академску 2023/2024. годину.

У питању су стипендије за основе и мастер студије. Нема ограничења у погледу броја кандидата који ће се пријавити за стипендије, а на школовање ће бити примљени они који освоје највише поена на пријемним испитима, а у складу са понуђеном квотом.

Рок за пријаву је 21. април 2023. године.

Пријавну документацију потребно је у предвођеном року послати на адресу jelena.pazun@mpn.gov.rs. Након тога, Московски државни универзитет директно конктактира пријављене кандидате и шаље информативно писмо са детаљним упутствима за учешће на конкурсу.

Текст конкурса и пријавни формулар можете наћи овде.

Више информација можете наћи на званичном сајту програма.