КОНКУРС ЗА ФАКУЛТЕТ ЗА МАШИНСТВО И ГРАЂЕВИНАРСТВО У КРАЉЕВУ
ЕРАЗМУС+ КЉУЧНА АКЦИЈА 1 – КРЕДИТНА МОБИЛНОСТ

ПОЗИВ ЗА ПРИЈАВУ НАСТАВНИКА ЗА СТИПЕНДИРАНУ МОБИЛНОСТ НА УНИВЕРЗИТЕТУ ЗА ТРАНСПОРТ „ТОДОР КАБЛЕШКОВ“ У СОФИЈИ (Бугарска)

На конкурс се могу пријавити наставници Факултета за машинство и грађевинарство у Краљеву:

• наставно особље (staff mobility – teaching), у трајању од 5 дана

Наставни кадар је у обавези да у току размене одржи најмање 8 сати предавања недељно.

Доступне студијске области: Engineering, manufacturing and construction и Information and Communication Technologies (ICTs)

НА КОНКУРС СЕ МОЖЕТЕ ПРИЈАВИТИ ДО 28. ДЕЦЕМБРА 2015. ГОДИНЕ, ДО 10:00 САТИ.

Потребна документа за пријаву за наставни кадар:

• Потврда о запослењу на енглеском језику*
  • План активности током мобилности
  • Биографија кандидата (Curriculum vitae) на енглеском језику
  • Сертификат о познавању енглеског језика (минимални ниво познавања језика- ниво Б2) **
  • Писaни доказ заинтересованости страног партнера (за држање наставе или усавршавање кандидата; e-mail коресподенција и/или позивно писмо одговарајућег департмана/одељења)

* У овој фази пријаве није потребан званичан превод докумената оверен од стране судског тумача.

** Уколико не поседујете званичан сертификат о познавању страног језика, можете доставити језичку препоруку са факултета (од професора енглеског језика).

Информације намењене наставном кадру на размени у оквиру Еразмус + програма можете погледати ОВДЕ.

Списак Еразмус + координатора на Универзитету за транспорт „Тодор Каблешков“ у Софији можете погледати ОВДЕ.

Каталог курсева на енглеском језику можете пронаћи ОВДЕ.

Више информација о Универзитету за транспорт „Тодор Каблешков“ у Софији можете видети ОВДЕ.

Сва документа можете послати на erasmus@kg.ac.rs или их донети лично у Центар за развој каријере и саветовање студената Универзитета у Крагујевцу (Јована Цвијића бб, зграда Ректората -између Правног и Економског факултета, 2. спрат), радним данима од 08:00 - 16:00 часова.

Напомене за наставно особље:

У вези свих детаља (као што су: на којој катедри ћете предавати, када ћете доћи, на ком нивоу студија ћете држати предавања, итд) морате да контактирате Еразмус + координатора са жељеног факултета.

Уколико вам је потребна помоћ у припреми докумената, савете можете потражити на сајту ЦзРк-а у нашој секцији Мобилност, као и у Приручнику за мобилност студената. Наравно, увек сте добродошли у Центар, ако имате питање, недоумицу или вам је потребан савет.

Центар за развој каријере и саветовање студената

Универзитета у Крагујевцу

Јована Цвијића бб

34 000 Крагујевац

Зграда Ректората, 2. спрат

Контакт телефон: 034 300 425

Радно време: ПОН-ПЕТ од 08:00 до 16:00

I По завршетку конкурса, Одељење за међународну сарадњу Универзитета у Крагујевцу и Еразмус + координатор са Факултета за машинство и грађевинарство у Краљеву извршиће проверу подобности пријава (испуњеност услова у складу са Еразмус + програмом, валидност поднетих докумената) и академску процену свих пријављених кандидата. Пријаве кандидата који прођу техничку проверу и евалуацију биће достављене Универзитету за транспорт „Тодор Каблешков“ у Софији као номинације за стипендирану мобилност.

II Универзитет за транспорт „Тодор Каблешков“ у Софији одлучује о финалној селекцији кандидата сходно броју стипендија намењених Факултету за машинство и грађевинарство у Краљеву Универзитета у Крагујевцу.

III Реализација мобилности одабраних кандидата се очекује у летњем семестру ове школске године (фебруар/јун 2016.)