Конкурс за најбољи есеј или фотографију на тему правосудног система у Србији

Светска банка, у току израде анализе судског система у Србији, расписала је конкурс за есеј или фотографију на тему правосудног система у Србији.

Есеј: заинтересовани кандидати треба да у 500 речи, или мање, напишу своје предлоге о начинима на које би правосудни систем Србије могао да се унапреди и тиме пружао боље услуге грађанима. Предлози се могу односити на доступност, ефикасност, или квалитет судских услуга.

Фотографије: заинтересовани кандидати треба да доставе фотографије које показују визију будућности судског система у Србији, односно своје виђење судског система у Србији након придружења Европској Унији.

Победник на конкурсу освојиће награду у противвредности од 1000 америчких долара.

Рок за пријаву: до краја фебруара 2014.

Више о програму и начину пријаве видети на: Ipsos

Извор: Najstudent