Конкурс за праксу у Центру за развој услуга социјалне заштите „Кнегиња Љубица“

Драги студенти и апсолвенти Универзитета у Крагујевцу,

Уколико желите да знање стечено на факултету примените у пракси и при том стекнете ново практично искуство, уколико волите рад са децом и желите да подржите рад Центра за развој услуга социјалне заштите „Кнегиња Љубица“, можете се пријавити за програм праксе који Центар реализује у сарадњи са Центром за развој услуга социјалне заштите „Кнегиња Љубица“.

Конкурс за пријаву студената и апсолвената Универзитета у Крагујевцу за
праксу у Центру за развој услуга социјалне заштите „Кнегиња Љубица“

Према исказаним потребама Центра за развој услуга социјалне заштите „Кнегиња Љубица“, доступне су следеће позиције за обављање праксе:

1. Пракса у Центру за младе

Профил кандидата: студенти (основне и мастер академске студије) и апсолвенти следећих области: српски језик, енглески језик, немачки језик, италијански језик, математика, информатика и примењене уметности.

Активности и њихово трајање:
а. Ликовна и креативна радионица - једном недељно у трајању од 2 сата у поподневним терминима (студенти примењене уметности/зидно сликарство) – минимум месец дана
б. Допунски часови за ученике основних и средњих школа (помоћ у савладавању школског градива) и додатни часови подршке – два пута недељно у трајању од сат времена (студенти свих осталих профила) - минимум месец дана
в. Курсеви језика А1/А2 ниво – једном недељно у трајању од 90 минута  (студенти страних језика) - минимум 4 месеца

2. Пракса у Дневном боравку за децу из породица у ризику и Прихватилишту за децу и младе

Услугу дневног боравка користе деца основношколског узраста, из социјално угрожених породица, којима је потребна додатна подршка.
Рад је организован по сменама: преподневна смена – 9 до 13 часова, поподневна смена – 13 до 17 часова.
Деца су подељена у групе тако да у току дана број деце у дневном боравку  по смени не прелази више од тринаесторо.

Профил кандидата: студенти и апсолвенти следећих области: математика, хемија, физика, немачки и енглески језик.

Активности у оквиру праксе и трајање програма:
а. Помоћ и подршка у учењу - минимум месец дана
б. Организовање слободног времена - минимум месец дана

Документа за пријаву на праксу:

• Мотивационо писмо (у мотивационом писму обавезно назначити за коју се праксу пријављујете – навести број који се налази испред назива праксе (1 или 2) и слово испред активности коју кандидат жели да обавља током праксе (а, б,в) – нпр. 1а. за оне који желе да држе ликовне и креативне радионице итд.)
  • CV на српском језику
  • Потврда са факултета о тренутном статусу студента или копија индекса

Документа за пријаву доставити путем мејла на адресу razvojkarijere@kg.ac.rs (у поље предмет мејла уписати Пријава за праксу у Центру „Кнегиња Љубица“) или их донети лично у просторије Центра (Јована Цвијића бб, други спрат зграде Ректората, између Правног и Економског факултета)

Рок за пријаву: 20. фебруар 2015. године до 14 часова

Сви пријављени кандидати ће по истеку рока за пријаву бити позвани на интервју.

Уколико имате питања, можете нас контактирати сваког радног дана до 16 часова, путем телефона (034) 300 425 или путем мејла: razvojkarijere@kg.ac.rs

Више о раду Центра за развој услуга социјалне заштите „Кнегиња Љубица“ можете видети на званичном сајту институције