Конкурс за стипендије Фондације Конрад Аденауер

Немачка Фондација Конрад Аденауер (КАС) расписује конкурс за доделу стипендија за академску 2019/2020. годину друштвено или политички ангажованим студентима завршних година, апсолвентима, постдипломцима и докторантима, држављанима Републике Србије који студирају у Републици Србији.

Рок за пријављивање: 30. април 2019. године.

Документација потребна за конкурс:

• Попуњен пријавни формулар (можете га преузети ОВДЕ)
  • CV
  • Мотивационо писмо
  • Потврда о положеним испитима (за постдипломске и докторске студије треба доставити фотокопију уверења о упису постдипломских/докторских студија)
  • Две академске препоруке
  • Једна душтвена или политичка препорука (препорука из странке, НВО или студентске организације – у зависности од врсте ангажовања)
  • Фотографија
  • Фотокопија диплома и сертификата које кандидат поседује

Профил кандидата који испуњава услове конкурса:

• студент завршних година основних и мастер академских студија, дипломац или докторант који је у току студија остварило најмању просечну оцену 8,5;
  • има мање од 30 година старости;
  • није у радном односу;
  • има добро познавање немачког или енглеског језика.

Новчана стипендија исплаћује се у износу од 100 евра у трајању од 10 месеци.

Текст конкурса погледајте ОВДЕ