У оквиру Еразмус + програма студенти Универзитета у Крагујевцу могу се пријавити за студијски и истраживачки боравак  на Универзитету Middlesex London

Драги студенти, уколико размишљате о мобилности и желели бисте да један део својих студија проведете у иностранству, сада је права прилика за то. Middlesex University London позива студенте Универзитета у Крагујевцу на размену:

1. Студенти основних и/или интегрисаних академских студија: мобилност у трајању од два семестра, односно 10 месеци у академској 2016/17. години;
2. Студенти докторских академских студија: мобилност у трајању од 3 месеца у академској 2016/17. години.

Потребна документа за пријаву:
  • Мотивационо писмо (1 до 2 стране)*
  • CV (обавезно навести контакт адресу и телефон)
  • Листа положених испита (копија + превод на енглески)
  • Копије диплома (за студенте који се пријављују за размену на нивоу докторских студија) (копије + превод на енглески)
  • Потврда/сертификат о познавању енглеског језика**
  • Предлог плана студија током мобилности (можете преузети овде) за студенте основних или интегрисаних академских студија
  • Предлог плана истраживања током мобилности (можете преузетиовде) за студенте докторских студија.

Приказ студијских програма, као и предмета који су доступни на Универзитету Middlesex University London можете видети ОВДЕ.

Приказ истраживачких области и докторских студија које су доступне на Универзитету Middlesex University London можете видети ОВДЕ и ОВДЕ.

Напомене:

1) Пријава и пратећа документа достављају се на енглеском језику (није потребан званичан превод судског   тумача);
2) Мотивационо писмо*: Важно је да својим  мотивационим писмом обухватите следеће:
ваше академско постигнуће и успех, ваша мотивација и значај ове студијске размене за вас у погледу даљег образовања и/или каријере.
3) Знање енглеског језика** - Middlesex University London захтева да кандидати за размену поседују одговарајуће сертификате и ниво знања енглеског језика, односно сертификат IELTS 6.5 (за студенте основних студија) и IELTS 7.0 (за студенте докторских студија). Овај сертификат је такође неопходан и за аплицирање за УК визу.

• Захтевани ниво знања енглеског језика за студенте основних/интегрисаних студија: Б2
• Захтевани ниво знања енглеског језика за студенте докторских студија: Ц1

Комплетну листу сертификата који су признати од стране Middlesex Универзитета можете видети ОВДЕ

4) За овај програм размене могу се пријавити заинтересовани студенти основних и/или интегрисаних     академских студија (студенти завршне и прве године студија се не могу пријавити), као и студенти    докторских студија на факултетима Универзитета у Крагујевцу.
5) Додатне информације Универзитета Middlesex London за стране студенте можете видети ОВДЕ.

Информације о стипендији и студијском боравку:
  • Месечна стипендија у износу од 850 евра (за покривање трошкова живота)
  • Покривени путни трошкови (до износа од 530 евра)
  • Припремни програм (International Student Orientation programme)
Више о смештају на Middlesex Универзитету у Лондону погледајте овде.

ПРИЈАВА:
Сва документа можете послати на erasmus@kg.ac.rs или их донети лично у Центар за развој каријере и саветовање студената Универзитета у Крагујевцу (Јована Цвијића бб, зграда Ректората -између Правног и Економског факултета, 2. спрат), радним данима од 08:00 - 16:00 часова.

РОК ЗА ПРИЈАВУ: 11. април 2016. године

Уколико имате питања, можете нас контактирати
путем електронске поште или телефона:
Контакт телефон: 034 300 425
Е-пошта: erasmus@kg.ac.rs