ЛЕТЊА ШКОЛА

Десета регионална летња школа социјалдемократских вредности и политичких вештина "Недеља социјалдемократије 2015", у организацији Фондације Фриедрицх Еберт, биће одржана од 28. јуна до 5. јула 2015. године на Авали код Београда.

Летња школа је намењена младима од 18 до 25 година.

Циљ летње школе је оснаживање младих за политички активизам.

Теме летње школе:
  • Социјалдемократија, вредности; солидарност, интеграције, регионална сарадња; транзиција, контрола власти, слобода медија, говор мржње; високо образовање;
  • Људска и мањинска права; економске мере државе благостања; политике одрживог развоја; изборни системи и развој политичких партија; улога организација цивилног друштва у развоју предлога практичних политика; однос цркве и државе;
  • Вештине комуникације и јавног наступа, тимски рад, онлајн активизам и кампање јавног заговарања, грађански активизам, финансирање регионалних пројеката, решавање конфликата, ненасилна комуникација и лидерске вештине.

Рок за пријаву: 01. јун 2015. године

Кандидати заинтересовани за учешће на летњој школи, треба да попуне пријавни формулар на званичном сајту програма.

Резултати конкурса биће познати до 10. јуна 2015. године

Трошкове смештаја, исхране и рада у кампу, као и путне трошкове, сносе организатори школе.

Више о програму и начину пријаве можете видети овде.

Извор: najstudent