Летња школа економетрије 2020.

Овогодишња летња школа економетрије биће одржана у периоду 29. 6 – 3. 7. 2020. године на Институту економских наука у Београду.

Тема летње школе: Принципи економетрије у СТАТИ

Фокус летње школе економетрије 2020. ће бити на основама економетријског моделирања у економетријском пакету СТАТА. Предавања ће обухватити 7,5 сати класичне наставе и 15 сати практичног моделирања у пакету СТАТА.

Теме:
  • Принципи економетрије
  • Линеарни регресиони модел
  • Нелинеарни регресиони модел
  • Инструменталне варијабле
  • Економетрија панела

Максималан број полазника школе: 20

Пријава кандидата: 1. јануар 2020 - 1. јун 2020.

Начин пријаве: CV са контакт подацима послати на letnja.ekonometrija@ien.bg.ac.rs

Кандидати прихваћени за учешће у летњој школи плаћају котизацију у износу од 125 евра.

Летња школа економетрије је прва летња школа економетрије на подручју Западног Балкана. Школа даје могућност својим полазницима да се упознају са основама теоријске и примењене економетрије. Настала је из Летње школе економије, јединственог едукативног програма на подручју Западног Балкана, која је протеклих година привлачила истакнуте предаваче, младе истраживаче и перспективне студенте из свих делова света.

Више информација о Летњој школи економетрије можете наћи овде.