Међународна летња школа Сегау, Грац 2019.

Међународна летња школа Сегау, коју организује Универзитет у Грацу, намењена је међународно оријентисаним, високо мотивисаним студентима свих нивоа студија и свих дисциплина који желе да продубе своје разумевање европских и међународних односа, дискутујући о глобалном развоју и изазовима у погледу радикалних дефиниција са колегама из читавог света.

Тема конференције: Radical (Dis)Engagement: State – Society – Religion

Конференција ће се одржати у периоду од 30. јуна до 13. јула 2019. године у Сегау замку у Лајбницу, у Аустрији.

Заинтересованим кандидатима конференција омогућава:

• двонедељни летњи универзитет у кампусу Сегау замка;
  • 6 ЕСПБ бодова (за учешће и семинарски рад);
  • предавања, панел дискусије, радионице и 7 паралелних модула;
  • дискусије и могућности умрежавања са интернационалним предавачима и гостима;
  • Доступне стипендије које покривају трошкове школарине, исхране, смештаја, ваннаставних садржаја и екскурзију до Граца.

У оквиру овог програма доступни су следећи модули:

1. Histories and Politics of State, Nation, and Identity
  2. Media and Crisis of Democracy
  3. Economics and Inequalities
  4. Sustainability and Intergenerational Ethics
  5. Jewish Culture and Modernity
  6. Ageing, Communication, and Technology
  7. Narrative Based Research / Research Based Life Writing

као и додатне радионице: Академско писање, Креативно писање и Вештине јавног наступа.

Неопходно је познавање енглеског језика.

Информације о начину пријаве и потребним документима можете наћи овде

Рок за пријаву: 18. март 2019. године

Котизација за учешће у програму износи 1500 евра и покрива трошкове курса, школарине, смештаја и исхране, као и ваннаставних активности током 2 недеље програма.

Постоје посебни услови за CEEPUS студенте, који плаћају само 120 евра котизације за учешће на летњој школи, на конто трошкова смештаја и исхране.

Студенти из Србије могу аплицирати за стипендију за студенте из CEEPUS партнерских земаља (CEEPUS Freemover Scholarships).

Резултати селекције кандидата биће познати у априлу 2019. године.

Више информација о овом програму можете видети овде.