Омладински самит Сарајево 2015.

Омладински самит у Сарајеву, организован од стране Омладинске иницијативе за људска права, одржаће се од 14 – 16. октобра 2015. године.

Циљ самита је да образује, повеже и инспирише будуће лидере у области људских права, транзиционе правде, политичке транзиције и антидискриминације и да младима, кроз размену искустава о питањима важним за будућност региона Западног Балкана, пружи прилику да се њихов глас чује.

Учесници самита имаће прилику да развијају лидерске вештине, али и да допринесу развоју платформе за сарадњу између лидера Западног Балкана и Европске уније.

Учесници самита радиће у малим групама на 3 панел дискусије:
  • Босна и Херцеговина – шта је следеће?
  • Регионални омладински програм размене
  • Глобалне перспективе

Приликом пријаве за самит, заинтересовани кандидати бирају један од 3 доступна панела.

Више информација о панелима доступно је овде

Профил кандидата: студенти и дипломци у области друштвених наука; познавање енглеског језика; интерес за активизам у области људских права; искуство у области људских права.

Сви трошкови, укључујући и трошкове превоза, визе, смештаја и радних материјала, покривени су од стране организатора.

Рок за пријаву: 31. јул 2015. године

Више о програму и начину пријаве можете видети овде.

Извор: najstudent