Poster Project 2014: конкурс за дизајн постера Фестивала графичког дизајна Бреда
Фестивал графичког дизајна у Бреди, који ће се одржати од 17. до 27. априла 2014. године, расписао је конурс за дизајн постера за овогодишњи фестивал: Poster Project 2014, а тема овогодишњег такмичења је рефлексија.

Користећи као инспирацију револуцију у стваралаштву, финансијску кризу и развој друштвених медија, организатори позивају све заинтересоване дизајнере да са публиком поделе свој приступ у односу на савремене изазове и да се кроз визуелно сагледавање, истраживање, рефлектовање и повезивање са полтичким, економским, еколошким и друштвеним изазовима, укључе у стварање концепа будућности.

Заинтересовани кандидати су слободни да одаберу тему, и на представе је из једне од следећих позиција:

• Песник: свакодневници додаје лични печат и покреће машту посматрача.
  • Новинар: размишља о вестима стварајући целовит и разумљив контекст данашњих питања.
  • Научник: сецира компликоване системе  како би створио транспарентнији увид у нашу околину.
  • Агитатор: провоцира јавне дискусије како би се обликовало лично мишљење посматрача.

Рок за дизајн и слање постера: 07. 02. 2014.

Постери не служе као најава за фестивал.

Избор од 50 плаката биће приказан током трајања фестивала, као део међународне изложбе у централном јавном простору Бреде.

Више о програму и начину пријаве видети на: GraphicDesignFestival

Извор: Najstudent