ЕРАСМУС+ КЉУЧНА АКЦИЈА 1 – КРЕДИТНА МОБИЛНОСТ

konkurs_kg_sofija.jpg
На конкурс се могу пријавити наставници Филолошко-уметничког факултета Универзитета у Крагујевцу:
  • наставно особље са Катедре за српски језик и књижевност (staff mobility – teaching), у трајању од 5 дана

Наставни кадар је у обавези да у току размене одржи најмање 8 сати предавања недељно.

Доступне студијске области: South Slavic languages and Literature на Факултету за славистику

НА КОНКУРС СЕ МОЖЕТЕ ПРИЈАВИТИ ДО 15. ЈАНУАРА 2016. ГОДИНЕ, ДО 12:00 САТИ.

Потребна документа за пријаву за наставни кадар:
  • Потврда о запослењу на енглеском језику*
  • План активности током мобилности
  • Биографија кандидата (Curriculum vitae) на енглеском језику
  • Писaни доказ заинтересованости страног партнера (e-mail коресподенција и/или позивно писмо одговарајућег департмана/одељења)
*У овој фази пријаве није потребан званичан превод докумената оверен од стране судског тумача.

Списак Еразмус + координатора на Универзитету у Софији „Свети Климент Охридски“  можете погледати ОВДЕ.

Више информација о Универзитету у Софији „Свети Климент Охридски“ можете видети ОВДЕ.

Више информација о Факултету за славистику можете погледати ОВДЕ.

Више о студијским програмима на Факултету за славистику можете погледати ОВДЕ.

Интеринституционалним уговором између Универзитета у Софији „Св. Климент Охридски“, односно Факултета за славистику, и Универзитета у Крагујевцу, односно Филолошко-уметничког факултета, српски језик је дефинисан као језик на коме ће се изводити настава.

Сва документа можете послати на erasmus@kg.ac.rs или их донети лично у Центар за развој каријере и саветовање студената Универзитета у Крагујевцу (Јована Цвијића бб, зграда Ректората -између Правног и Економског факултета, 2. спрат), радним данима од 08:00 - 16:00 часова.

Напомене за наставно особље:

У вези свих детаља (као што су: на којој катедри ћете предавати, када ћете доћи, на ком нивоу студија ћете држати предавања, итд.) морате да контактирате Еразмус + координатора са жељеног факултета.

Уколико вам је потребна помоћ у припреми докумената, савете можете потражити на сајту ЦзРк-а у нашој секцији Мобилност, као и у Приручнику за мобилност студената. Наравно, увек сте добродошли у Центар, ако имате питање, недоумицу или вам је потребан савет.

Центар за развој каријере и саветовање студената
Универзитета у Крагујевцу
Јована Цвијића бб
34 000 Крагујевац
Зграда Ректората, 2. спрат
Контакт телефон: 034 300 425
Радно време: ПОН-ПЕТ од 08:00 до 16:00

I По завршетку конкурса, Одељење за међународну сарадњу Универзитета у Крагујевцу и Еразмус + координатор са Филолошко-уметничког факултета извршиће проверу подобности пријава (испуњеност услова у складу са Еразмус + програмом, валидност поднетих докумената) и академску процену свих пријављених кандидата. Пријаве кандидата који прођу техничку проверу и евалуацију биће достављене Универзитету у Софији „Свети Климент Охридски“ као номинације за стипендирану мобилност.

II Универзитет у Софији „Свети Климент Охридски“одлучује о финалној селекцији кандидата сходно броју стипендија намењених Универзитету у Крагујевцу.

III Реализација мобилности одабраних кандидата се очекује у летњем семестру ове школске године (фебруар/јун 2016.)