Позив за пријаву студената за стипендирану мобилност  на Универзитету у Порту (Португалија)

Еразмус+ Кључна акција 1 – Кредитна мобилност

На конкурс се могу пријавити студенти свих нивоа академских студија (размена у трајању од 1 семестра, тј. 5 месеци - размена у  зимском семестру наредне академске године, 2017/18.).

ПРИЈАВА: Заинтересовани кандидати морају пратити пријавну процедуру Универзитета у Порту, односно потребно је отворити налог на е-порталу: http://mobileplus2.up.pt/

• Процес пријаве погледајте ОВДЕ.
  • Листа докумената за пријаву доступна је ОВДЕ
  • Академску понуду Универзитета у Порту можете погледати ОВДЕ и ОВДЕ.

Рок за пријављивање: 28. фебруар 2017. године

I По истеку рока за пријаву, online систем Универзитета у Порту се затвара и у року од неколико дана Одељење за међународну сарадњу Универзитета у Крагујевцу добија приступ систему како би извршило валидацију пријава (техничка провера пријава). Након валидације пријава, следи процес евалуације који спроводи Универзитет у Порту.

II Универзитет у Порту одлучује о финалној селекцији кандидата сходно броју стипендија намењених Универзитету у Крагујевцу.

III План студија (proposed study plan) подразумева предмете које студент жели да похађа током размене и биће основа за израду Уговора о учењу који се припрема након завршене селекције кандидата. Приликом одабира предмета потребно је да се студенти консултују са Еразмус+ координатором на свом факултету, а препорука је и да се консултују  и са предметним наставницима.

Контакт листа Еразмус+ координатора доступна је на сајту Универзитета у Крагујевцу.

IV Информације о стипендији и студијском боравку:

• Почетак мобилности – зимски семестар, од септембра 2017. године
  • Трајање мобилности – 5 месеци
  • Месечна стипендија у износу од 800 евра (за покривање трошкова живота)
  • Покривени путни трошкови (до износа од 360 евра)
  • Обезбеђено је и одговарајуће осигурање за период боравка у Порту (health, accident and travel insurance)
  • Више информација о Универзитету у Порту можете видети овде.
  • Комплетан процес пријаве (отварање налога, попуњавање пријаве и качење потребне документације) се одвија онлине у систему Универзитета у Порту. Молимо Вас, поштујте рок, као и инструкције за пријављивање.

Уколико имате питања или недоумица, можете нас контактирати путем електронске поште или телефона: erasmus@kg.ac.rs, 034 300 425.