Продужен рок за пријаву кандидата за програм GREEN TECH WB

СТИПЕНДИЈЕ ПРОГРАМА ЕРАЗМУС МУНДУС АКЦИЈА 2 – МРЕЖА РАЗМЕНЕ

РОК ЗА ПРИЈАВУ: 31. МАРТ 2016.

GREEN TECH је Еразмус Мундус акција 2 програм који омогућава размену студената и запослених на високошколским установама из ЕУ земаља - чланица и земаља Западног Балкана. Размена студената и запослених је покривена одговарајућим стипендијама и цео програм финансира Европска комисија.

Програм окупља групу универзитета из ЕУ земаља и групу универзитета са Западног Балкана (партнери на пројекту), који између себе могу размењивати студенте на свим нивоима студија, као и запослене, и то административни и академски кадар.

Универзитет у Крагујевцу је пуноправни парнер у овој мрежи размене: студенти и запослени на Универзитету у Крагујевцу спадају у циљну групу 1 (TG1), а дипломци Универзитета у Крагујевцу у циљну групу 2 (TG2).

Доступни су следећи нивои мобилности:

• Размена на нивоу основних студија - 10 месеци
  • Мастер студије - размена/цео мастер програм – 12, 18 месеци
  • Докторске студије – 36 месеци
  • Postdoc – размена – 6 месеци
  • Академско и административно особље – размена – 1 месец

Области студија које су доступне у Програму:

• Information and communication technologies,
  • Engineering and energy,
  • Environmental protection, preservation of cultural landscape, agriculture, food-processing, forestry, mining,
  • Business and public administration, law and international relations, languages,
  • Tourism and cultural heritage.

Заинтересовани кандидати према својој студијској области бирају жељену институцију (да бисте пронашли институцију која вам највише одговара, погледајте академску понуду свих универзитета из ЕУ који су укључени у овај програм):

1. Универзитет Виго, Шпанија, координатор пројекта
  2. Универзитет Порто, Португал
  3. Универзитет Падерборн, Немачка
  4.  Универзитет Љубљана, Словенија
  5. Универзитет економије Катовице, Пољска
  6. Универзитет Сплит, Хрватска
  7. Универзитет хемијске технологије и металургије, Софија, Бугарска
  8. Универзитет Леон, Шпанија

РОК ЗА ПРИЈАВУ: 25. МАРТ 2016. ГОДИНЕ

ПРОДУЖЕН РОК ЗА ПРИЈАВУ ДО 31. МАРТА 2016.

Како би имали приступ свим информацијама и академској понуди свих универзитета, заинтересовани кандидати морају постати чланови GreenTech-WB друштвене мреже и то у групи “Applicants“: Green Tech Social Network

Важна документа:

·        Листа потребне документације за пријаву

·         Смернице за пријаву кандидата - 1. део

·        Смернице за пријаву кандидата - 2. део

·         Смернице за пријаву кандидата – 3. део

·         Листа контакт особа

Додатне информације можете наћи на званичном сајту програма.

Више о Еразмус Мундус програму и осталим мрежема размене можете видети на сајту Универзитета, у секцији Мобилност у области образовања