Програм стипендија немачке привреде „Зоран Ђинђић“ 2015.

Фондација др Зоран Ђинђић у сарадњи са Одбором немачке привреде за источну Европу и Делегацијом немачке привреде у Београду од 2004. године реализују Програм стипендија немачке привреде „Зоран Ђинђић“.

Циљ програма је да се квалификованим младим људима обезбеди стручно усавршавање у најпознатијим немачким компанијама у трајању од три до шест месеци.

Почетак програма: 01. јул сваке године

Профил кандидата:
  • студенти завршних година основних и мастер студија и дипломци са првим радним искуством до 30 година старости
  • области студија: економија, инжењерство, новинарство, пољпопривредне науке
  • услов за дипломце: да су диплому последњег завршеног нивоа студија стекли после 01. јануара 2014.
  • обавезно познавање енглеског језика, познавање немачког језика ће бити сматрано предношћу (језички сертификати нису неопходни)

Процес пријаве обухвата:

• Онлајн пријаву на енглеском или немачком
  • Интервју
  • Селекцију кандидата од стране компаније

Документа за пријаву:

• Мотивационо писмо (на немачком или енглеском)
  • ЦВ (на немачком или енглеском)
  • Фотографија
  • Транскрипт оцена
  • Превод транскрипта оцена (на немачком или енглеском, не захтева се да буде преведено од стране судског тумача)
  • Друга доступна документа – скенирана (језички сертификати немачког или енглеског, препоруке, дипломе)

Стипендија покрива месечну новчану накнаду, трошкове смештаја и трошкове здравственог осигурања.

Пријава за програм пракси у 2015. години је отворена од 01. октобра 2014. године.
Рок за пријаву: 31. октобар 2014. године

Листа доступних позиција и онлајн пријавни систем за дате позиције видети овде.

Више о програму и начину пријаве видети овде.