Програм стипендирања: Best of South-East  за тренинг-програм или праксу
Steiermärkische Sparkasse у сарадњи са Универзитетом у Грацу (Аустрија) и ове године награђује студенте и апсолвенте приликом за стицање првих професионалних искустава и даље усавршавање кроз програме тренинга (Trainee Program) или пракси (Internship).
Апсолвенти или студенти Eкономије или Права имају прилику да прођу кроз програм тренинга или програм праксе у банци Steiermärkische Sparkasse или некој другој фирми.

Ко може да се пријави:

• Кандидати који до рока за пријаву (07. март 2014.) нису завршили основне студије могу се пријавити само за Програм праксе
  • Кандидати који су завршили основне студије, или их заврше до рока за пријаву, као и студенти мастер студија се могу пријавити за оба програма
Оба програма трају годину дана, од септембра до августа.

Услови за пријављивање:
  • Одлично познавање енглеског и добро познавање немачког језика
  • Диплома (односно студије) Економског или Правног факултета са веома добрим академским резулатима
  • Посвећеност, флексибилност, изражене комуникативне вештине, аналитичност

Пријављивање се врши у 2 корака:

1. Корак- онлине пријава

2. Корак- слање докумената поштанским путем

Како бисте добили шифру за онлине пријаву контактирајте на: christa.grassauer@uni-graz.at и у вашем мејлу наведите следеће податке:
  • Име и презиме (као у пасошу)
  • Име матичног универзитета (на српском и на енглеском језику)
  • Ниво и област студирања; за дипломце, последња стечена диплома
  • У случају да сте већ студирали на аустријском универзитету, наведите где и када, као и ваш ИД број

Документа потрабна за пријаву:
  • Пријавни формулар (са вашим оригиналним потписом на 2. страни)
  • Потврда студија са оригиналним потписом координатора на матичном универзитету
  • Мотивационо писмо (есеј на максимално 2 стране са описом ваших интересовања и мотивације)
  • Листа положених испита/диплома (на оригиналном језику и одговарајући превод на енглески или немачки)
  • За студенте бечелор студија: листа свих положених испита до пријаве;
  • За ниво мастер студија: диплома са основних студија, листа положених испита са основних студија, листа положених испита са мастер студија, потврда да сте уписани на мастер студије или потврда да испуњавате услове за упис на мастер студије;
  • За ниво докторских студија: листе положених испита са основних и мастер студија, дипломе, листа положених испита са докторских студија, потврда да сте уписани на доктроске студије, или потврда да испуњавате услове за упис на докторске студије.
  • 2писма препоруке (1 писмо мора бити академска препорука, од професора са факултета)
  • Сертификат о познавању немачког језика (за програм тренинга- Б2 ниво, за програм праксе- Б1), признају се само следећи сертификати: ÖSD, сертификати са Гетеовог института или Treffpunkt Sprachen са Универзитета у Грацу. Сертификати не смеју бити старији од годину дана.
  • CV- табеларни, на енглесом или немачком
  • .Копија пасоша

Рок за пријаву: 03. март 2014. године

До наведеног рока сва документа морају стићи у Канцеларију за међународне односе Универзитета у Грацу!!!

Стипендија:
  • Обезбеђен смештај у студентском дому у Грацу
  • Џепарац у износу од 420 евра месечно
  • Интензивни курс језика или семестрални курс језика у језичком центру Treffpunkt Sprachen на Универзитету у Грацу
  • Упис на Универзитет
  • Ослобађање од плаћања школарине

Све детаље о програму можете наћи на овде.