Регионални програм за промоцију истраживања

Обука за истраживаче у области друштвених наука

Регионални програм за промоцију истраживања (РРПП) за Западни Балкан организује свеобухватну обуку за примену истраживачких метода у домену друштвених наука.

Обука се организује у Сарајеву (Босна и Херцеговина) у периоду од 11. до 18. априла 2016. године.

Обуку реализује тим од 13 предавача са неколико европских и регионалних универзитета и истраживачких института са дугогодишњим искуством у области истраживачких метода и академског писања.

За обуку се могу пријавити:

• млади истраживачи (дипломирани студенти мастер студија и/или студенти докторских студија) са максимално 3 године искуства у области истраживања у друштвеним наукама;
  • истраживачи који су  ангажовани на истраживачком институту/центру/универзитету;
  • истраживачи који тренутно раде на истраживачком пројекту (истраживачки асистент, јуниор-истраживач или слично);
  • истраживачи са најмање једним објављеним радом;
  • истраживачи са добрим знањем енглеског језика

Кандидати морају бити дипломци универзитета из Региона и морају живети и радити у некој од земаља у Региону.

ПРИЈАВА:

1. пријавни формулар
  2. CV
  3. Пример истраживачког рада (истраживачке студије, радни документ, чланак из    истраживачког часописа, поглавље из књиге или мастер теза)
  4. Опис пројекта (једна страна) на ком кандидат тренутно ради, заједно са описом њене/његове улоге у пројекту
  5. Писмо препоруке од ментора/супервизора (писмо треба да подржи учешће кандидата на обуци, наглашавајући значај програма обуке за унапређење каријере кандидата)

Пријавна документа послати на: rrpp@unifr.ch  и  lcubih@rrpp-westernbalkans.net

Рок за пријаву: 15. јануар 2016. године

Оригинални конкурс можете преузети овде.

Пријавни формулар можете преузети овде.

Програм обуке можете преузети овде.

Напомене:

Коначна одлука о резултатима селекције кандидата биће донета 09. фебруара 2016. године и прослеђена свим кандидатима.

Организатор покрива трошкове обуке, пута и смештаја.

Извор: РРПП