Семинар

Мисија ОЕБС у Србији објављује конкурс за учешће на семинару „Суочавање с прошлошћу и правосудне институције” који ће се одржати од 24. до 27. октобра 2013. године у Београду.

Семинар је намењен студентима завршних година и постдипломских студија универзитета из Србије, младим лицима запосленим у државној управи и активистима организација за људска права.

На семинару ће се говорити о следећим темама:

• механизми за суочавање с прошлошћу
  • Међународни кривични суд за бившу Југославију,
  • домаћа суђења за ратне злочине,
  • Међународни суд правде (БиХ против Србије и Саветодавно мишљење о легалности декларације о независности Косова),
  • комисије за истину и помирење.

Мисија ОЕБС у Србији сноси трошкове превоза, смештаја и хране за полазнике семинара.

Пријава:

доставити биографију и мотивационо писмо на
dusan.d-jovanovic@osce.org

до 30. септембра 2013. године.

У биографији навести семинаре, школе и радионице које је кандидат похађао, као и политичке и/или друштвене активности у којима је кандидат учествовао.

Извор: OSCE Mission to Serbia