Стипендија Француског института у Србији за младе преводиоце

Француски институт у Србији установио је нову стипендију за младе преводиоце, у сарадњи са Cité du Mot (La Charité-sur-Loire, Француска) и Удружењем књижевних преводилаца Србије.

Ова стипендија је вид подршке младим преводиоцима (фрацуско-српски), кроз пружање могућности боравка у Француској. Боравак у Француској пружиће прилику добитнику стипендије да се ближе упозна са француском културом, да усаврши знање језика и да се упозна са уметничким и културним програмима које организује Cité du Mot.

Могући периоди боравка: од септембра до половине децембра 2021.

За стипендију могу конкурисати кандидати који имају највише 35 година, који су објавили бар један превод са француског на српски језик и који раде на неком преводу (есеј, роман, драма, поезија, стрип, графички роман, монографија, биографија).

Рок за достављање пријава: 15. фебруар 2021. године у поноћ

Објављивање резултата: 31. март 2021.

Француски институт у Србији обезбеђује стипендију у износу од 1700 евра за боравак од 1 месеца, као и трошкове повратне карте. Стипедиста сам плаћа трошкове смештаја који резервише Cité du Mot.

Више информација о стипендији и начину пријаве можете наћи овде