Стипендија Владе Републике Кореје за постдипломске студије (мастер или докторске)

2019 Global Korea Scholarship

Национални институт за међународно образовање Министарства образовања Владе Републике Кореје расписао је конкурс за четири држављанина Републике Србије за државну стипендију корејске владе за постдипломске студије (мастер или докторске), под називом 2019 Global Korea Scholarship: Korean Government Scholarship Program for International Students for a Graduate Degree -2019 Graduate GKS.

Амбасада Републике Кореје у Београду ће, уколико кандидати испуне све потребне услове, препоручити укупно шест кандидата овом институту (NIIED), који ће изабрати најбољих четворо студената. Након завршеног процеса селекције, изабрани кандидати би требало да буду у Кореји од августа 2019. године.

Више информација о овом програму можете погледати ОВДЕ и ОВДЕ

Стипендија обухвата:
  • Повратну авионску карту
  • Месечну стипендију
  • Језички курс у року од годину дана
  • Пуну школарину за мастер/докторске студије
  • Здравствено осигурање током боравка у Кореји
  • Додатне бонусе за изузетно постигнуте резултате током студирања

Пријава и сва потребна документација заинтересованих студената мора стићи на адресу Амбасаде Републике Кореје у Београду најкасније до 15. марта 2019. године.

Кандидати који су прошли први круг селекције у Амбасади биће позвани на интервју који ће бити одржан 25. марта 2019. године.

Кандидати који не испуњавају услове наведене у приручнику за пријаву биће аутоматски дисквалификовани.

Контакт за све додатне информације:
Маи Ел Геридли
Одељење за културу
Амбасада Републике Кореје
koreaemb.rs@mofa.go.kr
Веб страница - линк
Facebook страница - линк

Амбасада Републике Кореје организоваће
информативно предавање о студирању у Кореји
у понедељак 18. фебруара 2019. године
у клубу Дома омладине у Београду у 17:00 часова.

Представници амбасаде одржаће презентацију о студирању у Кореји
и упутити све заинтересоване у процес пријаве на
конкурс за стипендије Владе Републике Кореје за 2019. годину.

Заинтересовани студенти који желе да присуствују презентацији треба да потврде своје присуство
до 14. фебруара 2019. године до 12.00 часова слањем поруке на електронску адресу mai@mofa.or.kr