СТУДЕНТСКА ЛЕТЊА СТРУЧНА ПРАКСА УНИВЕРЗИТЕТА У КРАГУЈЕВЦУ И ГРАДА КРАГУЈЕВЦА
У УСТАНОВАМА ЧИЈИ ЈЕ ОСНИВАЧ ГРАД КРАГУЈЕВАЦ
ПРОДУЖЕН РОК ЗА ПРИЈАВУ на Конкурс за Студентску летњу  стручну праксу

У сарадњи Универзитета у Крагујевцу и Града Крагујевца   реализоваће се програм Студентске летње стручне праксе у установама чији је оснивач град Крагујевац. На конкурс могу да се пријаве студенти завршних година основних академских, интегрисаних академских и мастер академских студија.

Пракса ће се реализовати у два циклуса:

1. 01-31. јул 2014. године
  2. 01-31. август 2014. године

Студенти ће имати прилику да прођу програм стручне праксе у следећим институцијама:

• ЈКП Паркинг сервис
  • Стручна служба заштитника грађана
  • Градска туристичка организација „Крагујевац“
  • Центар за развој услуга социјалне заштите „Кнегиња Љубица“ Крагујевац
  • Градска управа за финансије
  • Позориште за децу Крагујевац
  • Центар за социјални рад
  • Народна библиотека „Вук Караџић“
  • Секретаријат за послове Скупштине града Крагујевца
  • Бизнис иновациони центар
  • Градска управа за послове локалне самоуправе и опште управе
  • Градска пореска управа
  • Радио-телевизија „Крагујевац“
  • Центар за неговање традиционалне културе „Абрашевић“ Крагујевац
  • Завод за хитну медицинску помоћ
  • ЈКП „Градске тржнице“
  • Градско јавно правобранилаштво
  • Предшколска установа за децу „Нада Наумовић“
  • Предузеће за изградњу града Крагујевца
  • Књажевско српски театар
  • Дом здравља Крагујевац
  • ЈКП „Градска гробља“
  • ЈКП „Водовод и канализација“
  • Завод за заштиту споменика културе
  • Апотекарска установа Крагујевац

Према исказаним потребама установа и предузећа обухваћеним овим конкурсом,  за праксу се могу пријавити студенти Филолошко-уметничког факултета, Економског факултета, Правног факултета, Факултета медицинских наука (медицина и фармација), Природно-математичког факултета, Факултета инжењерских наука, Факултета техничких наука у Чачку, Факултета за машинство и грађевинарство у Краљеву, Факултета педагошких наука у Јагодини, Учитељског факултета у Ужицу Универзитета у Крагујевцу.

Потребна документа за пријаву:

• Пријавни формулар (у прилогу Конкурса)
  • CV на српском језику
  • Мотивационо писмо
  • Потврда са факултета да је студент/студенткиња уписан/а  у завршну годину студија основних академских,  интегрисаних академских студија  и  мастер  академских студија. У потврди мора бити наведена просечна оцена остварена у току студија, дужина студија, као и број пренетих испита.

Учесници конкурса који су Ромске националности или студенти са инвалидитетом о томе достављају одговарајуће потврде.

Кандидати који испуњавају наведене услове могу се пријавити до 27. јуна 2014. године (до 16 часова) слањем потребне документације на: razvojkarijere@kg.ac.rs (са напоменом: пријава за летњу праксу УниКГ и Град Крагујевац)  или пријавну документацију можете донети лично у Центар за развој каријере и саветовање студената Универзитета у Крагујевцу (Јована Цвијића бб, зграда Ректората, 2. спрат).

Због тога што је Конкурс за пријаву продужен до 27. јуна, кандидати ће бити обавештени о резултатима конкурса путем електронске поште најкасније 2 дана пре почетка праксе.

Сви одабрани кандидати ће по завршетку програма добити потврду о обављеној пракси.