Студентска награда Француско-српске привредне коморе 2016.

Француско-српска привредна комора расписала је кокурс СТУДЕНТСКА НАГРАДА 2016.

Тема конкурса је ЦИРКУЛАРНА ЕКОНОМИЈА - нови економски приступ као одговор на климатске промене и све већу потражњу за ресурсима.

Како прећи са концепта: „узми, произведи, искористи и баци” на концепт враћања у употребу? Које су то еко-иновације и решења која штеде ресурсе, енергију; која рециклирају и враћају материјале из отпада у привреду и енергетске сврхе?

Ове године од студената ће се тражити да изаберу један или више ресурса, производа или специфичну област, и да дају конкретне, оригиналне и реалне предлоге примене циркуларне економије у Србији и региону.

Кандидати се у свом раду могу бавити и следећим темама: сви потенцијали циркуларне економије, улога државе и привреде у развијању свести и едукацији становника, предлози како предузећа у Србији могу да се укључе у овај систем.

Студентска награда намењена је свим српским и страним студентима, који ће на дан 31.12.2016.г. имати мање од 25 година старости,  а који су уписали школску 2015/2016 при некој од институција високог образовања у Републици Србији.

Рок за пријаву: 28. април 2016. године

Најбољи радови биће награђени на следећи начин:

1. награда: 1500 евра, коју додељује „Veolia Central & Eastern Europe“
2. награда: 1000 евра, коју додељује „Schneider Electric“
3. награда: 500 евра, коју додељује „Lafarge“

Пријавни формулар за Студентску награду 2016. можете преузети овде.

Правилник награде можете преузети овде.

За сва додатна питања можете се обратити писати путем мејла office@ccfs.rs.

Више информација о програму можете видети овде.