Вишеград летња школа 2015.

Отворен је конкурс за пријаву за 14. Вишеград летњу школу, која ће се одржати од 05-18. јула 2015. године у Кракову у Пољској.

Рок за пријаву: 31. март 2015.

Програм је интердисциплинарног карактера и намењен је заинтересованим кандидатима из земаља В4 групе (Чешка, Пољска, Мађарска, Словачка) и њима суседних централноевропских земаља.

Програм 14. летње школе укључује предавања, дебате и радионице на тему тренутних политичких, културних и друштвених изазова у регионалној, глобалној и европској перспективи.

Профил кандидата:
  • студенти, дипломци, студенти докторских студија/истраживачи и млади професионалци
  • Неопходно добро познавање енглеског језика

Од стране организатора покривени су трошкови програма и материјала, специјални догађаји, трошкови смештаја и исхране.

Кандидати сами сносе трошкове пута до Кракова и назад, трошкове осигурања и таксу за регистрацију у износу 75 евра.

Више о програму и начину пријаве можете видети овде.

Извор: mladiinfo