Драги студенти,

Позивамо вас на презентацију програма стипендија Фонда Вишеград које се додељују за размену на свим нивоима студија, за студенте из Србије који су заинтересовани за размену на универзитетима у Чешкој, Мађарској, Пољској или Словачкој, у трајању од једног или два семестра.

• Место: Универзитет у Крагујевцу, Свечана сала Ректората                                                                                            Јована Цвијића бб, Крагујевац
  • Време: 25. новембар 2014.  15:30 – 16:30

Презентација ће обухватати основне информације о стипендијама које су доступне студентима из Републике Србије на основним, мастер и докторским студијама.
Представници Фонда ће такође представити и програме који су доступни подносиоцима пријава пројеката из Републике Србије (универзитети, професори, асистенти, невладине организације, општине итд).

Програм:

- Кратки увод о Међународном вишеградском фонду и његовим програмима
- Вишеградски програм стипендирања
- Грант за факултете – отварање нових одељења и предмета
- Мали/Стандардни програми за пројекте, укључујући и Вишеград+ (западно-балкански) програм
Презентација ће бити  одржана на енглеском језику и трајаће приближино 60 минута, укључујући питања и коментаре.

Заинтересовани студенти могу погледати и конкурс за стипендије овог Фонда, који је раније објављен на сајту Центра како би добили основне информације и припремили конкретна питања за представнике Фонда.