Билатералнe стипендијe Републике Словачке за академску 2019/20. годину

Министарство образовања, науке, истраживања и спорта Републике Словачке нуди билатералне стипендије за академску 2019/20. годину.

Стипендије су намењене за студијске боравке на нивоу основних или мастер студија, истраживачке боравке студената докторских студија и универзитетских предавача.

За Србију су доступне билатералне стипендије на следећим нивоима:

1. Стипендије за студенте основних и мастер студија: 36 стипендијских месеци (најкраћи боравак може бити 3 месеца) и 3 студента словачког језика (1 семестар)

Трајање стипендије: 3 – 10 месеци

Период мобилности: између 15. септембра 2019. и 30. августа 2020. године

Стипендије ће бити додељене кандидатима номинованим од стране Министарства просвете, науке и технолошког развоја Републике Србије.

Пријаве доставити на адресу:

Министарство просвете, науке и технолошког развоја, Немањина 22-26
Сектор за високо образовање, крило Б, спрат 4, канцеларија 13;
Са назнаком: За конкурс „Стипендије Владе Словачке Републике“

Рок за пријаву: 15. март 2019. године

Месечни износ стипендије за академску 2019/20. годину: за студенте основних и мастер студија – 280 евра месечно.

2. Словачка Република определила је 4 стипендије за држављане Србије за Летњу школу словачког језика и културе у августу 2019. године.

Пријаве за Летњу школу словачког језика и културе одвијају се путем онлајн система Коменијус универзитета, а пријаве ће бити отворене у фебруару 2019. Информације о доступним курсевима можете наћи овде

Преглед доступних стипендија за Србију можете наћи овде.

Опште информације о овим стипендијама можете наћи овде и овде.

Информације о овом програму стипендија можете наћи на сајту Министарства просвете, науке и технолошког развоја, Конкурси и јавни позиви, Образовање и васпитање у секцији Стипендије страних влада и фондација за 2018. годину.

Текст конкурса можете  погледати овде.

Пропозиције конкурса можете  погледати овде.

Пријавни формулар можете  преузети овде.