Билатералне стипендије Републике Словачке за академску 2022/23. годину

Стипендије за основне, мастер, докторске студије и Летњу школу словачког језика

Министарство образовања, науке, истраживања и спорта и Влада Републике Словачке расписали су конкурс за доделу стипендија страним држављанима за академску 2022/23. годину.

Стипендије су засноване на важећим билатералним споразумима и доступне су за основне, мастер, докторске студије у трајању до 36 месеци, као и стипендије за Летњу школу словачког језика која се одржава у августу месецу 2022. године (4 стипендије).

Пријављивање се врши слањем целокупне документације (укључујући и пријавне формуларе) на адресу: Министарство просвете, науке и технолошког развоја, Немањина 22-26, Сектор за високо образовање, крило Ц, 6. спрат, канцеларија бр. 24 са назнаком: За конкурс „Стипендије Владе Словачке Републике за академску 2022/2023. годину“

Рок за пријаву: 15. март 2022. године.

Контакт особа у Министарству просвете, науке и технолошког развоја: jelena.pazun@mpn.gov.rs

Више информација о овом програму стипендија можете наћи овде и овде.