Боравишне стипендије за усавршавање у Немачкој

Akademie Schloss Solitude из Штутгарта расписала је конкурс за пријаву за боравишне стипендије за усавршавање у Немачкој.

Стипендије су намењене заинтересованим кандидатима који имају до 35 година; уколико су старији за ове стипендије могу конкурисати само ако су универзитетску диплому стекли у последњих 5 година.

Стипендије су доступне за следеће дисциплине: архитектура (дизајн, пејзажна архитектура, урбанизам), визуелне уметности (укључујући и перформанс), дизајн, књижевност, музика/звук и видео/филм/нови медији, за хуманистичке науке, друштвне науке и економију, као и за област култура и право.

Стипендије се додељују за период од 3 до 12 месеци.

Захтева се познавање једног од следећих језика: енглески, немачки или француски.

Стипендиста бар 2/3 свог боравка мора провести на Akademie Schloss Solitude.

Стипендија покрива: месечну новчану накнаду у висини 1 100 евра, трошкове пута (доласка у Штутгарт и повратка у матичу земљу), трошкове смештаја и део трошкова здравственог осигурања.

Рок за пријаву: 31. октобар 2014.

Пријава се врши електронским путем на адреси: application

Више о програму и начину пријаве видети овде.

Извор: studentskizivot