CERN: летњи студентски програм, Швајцарска

Летњи студентски програм ЦЕРН-а је прилика да студенти постану део ЦЕРН-а у Женеви и да из дана у дан раде у неком од мултикултуралних тимова, присуствују предавањима и учествују у радионицама и дискусијама са стручњацима у својој области.

За овај програм могу аплицирати:
  • Студенти основних или мастер студија (на најмање 3. години студија)
  • Заинтересовани кандидати који очекују да ће дипломирати у лето 2015.
  • Кандидати који нису пре користили услуге ЦЕРН-а
  • Веома добро познавање енглеског језика; познавање француског језика биће сматрано предношћу

Трајање програма: 8 недеља

Програм подразумева запослење са пуним радним временом (40 часова недељно) за које следи одговарајућа новчана накнада (90 CHF дневно). Покривени су трошкови пута, здравственог осигурања, као и помоћ при проналажењу смештаја.

Рок за подношење пријава: 28. јануар 2015.

Документа за пријаву:
  • Два писма препоруке
  • Транскрипт оцена
  • CV на енглеском или француском језику

Пријава на адреси: овде

Напомена:
  • У пријави назначити планирани датум боравка
  • По поднетој пријави, кандидат ће примити потврду о пријему која ће садржати линкове које треба проследити особама које ће дати препоруке о кандидату

Резултати селекције: крајем априла

Више о програму видети овде.

Извор: portalmladi