COPERNICUS програм стипендија

У оквиру COPERNICUS програм стипендија доступно је 6 до 10 стипендија студентима из Источне, Централне и Југоисточне Европе за студијске боравке у Берлину и Хамбургу.

Трајање програма: један семестар (око 6 месеци)

Програм укључује и праксу, која се организује након два до три месеца боравка у Немачкој.

Рок за пријаву: 01. септембар (за студије у летњем семестру које почињу 01. априла)
                          01. Март (за студије у зимском семестру које почињу 01. октобра)

Профил кандидата:
  • Студенти права, политичких наука, економије, хуманистичких и друштвених наука, архитектуре
  • Студетни који су завршили најмање три семестра у време почетка стипендије и који у време пријаве имају статус студента у својој матичној земљи
  • Поседовање међународно признатог сертификата познавања немачког језика (B2 или C1 ниво)

Нису доступне стипендије за студије хуманистичких наука у Хамбургу.

Обезбеђен смештај у породицама или студентским домовима.

Стипендијом су покривени трошкови живота, трошкови смештаја, оброка, здравственог осигурања, трошкови програма и превоза; месечна новчана накнада (око 220 евра), трошкови пута и трошкови визе.

Више о програму видети овде.

Извор: stipendije.info