DAAD стипендије за постдипломске курсеве у Немачкој академске 2015/16. године

Постдипломски курсеви намењени кандидатима који желе боравак на високошколским институцијама у Немачкој (укључујући немачке унверзитете и универзитете примењених наука)

Трајање програма: 12 – 24 месеца (зависно од конкретне институције)

Кандидати из наше земље за жељене курсеве могу аплицирати директно. Рокови за пријаву су различити и варирају од универзитета до универзитета.

Листу доступних програма, као и рок за пријаву видети овде.

Сeлекција пријављених кандидата врши се на универзитетима у периоду од новембра до фебруара.

ДААД стипендијом је покривена месечна новчана накнада од 750 евра, трошкови здравственог осигурања и годишњи истраживачки додатак.

Профил кандидата:
  • Завршене основне студије у трајању од 4 године и веома добри резултати постигнути током студија
  • Најмање 2 године професионалног искуства
  • Не више од 36 година

Језичке вештине:

• за курсеве на немачком језику – међународнопризнати сертификати познавања немачког језика (DSH 2 или TestDaF ; А2 или Б1 ниво)
  • за курсеве на енглеском: IELTS (Band 6) или TOEFL (минимум 550 paper based, 213 computer based, 80 internet based)

Више о програму и начину пријаве видети овде.

Извор: najstudent