Emile-Boutmy стипендије за мастер студије на Sciences Po универзитету у Француској

Стипендије су намењене најбољим студентима из држава изван Европске уније, који први пут аплицирају за овај програм стипендија и који су примљени на неки од мастер програма на Sciences Po универзиету.

Више информација о мастер програмима можете видети овде

Стипендије се додељују на основу академског успеха, социјалних фактора и уклапања кандидата у профил програма.

Стипендија се не додељује аутоматски. Кандидати који желе да аплицирају за стипендију морају то и уписати у пријавном формулару приликом пријаве за жељени мастер програм.

Стипендија може покривати:
  • Трошкове школарине током 2 године мастер програма и додатак на конто дела трошкова живота (6 000 € годишње)
  • Само трошкове школарине током 2 године мастер програма (10 000 € годишње)
  • Парцијалне трошкове школарине током 2 године мастер програма (5 000 € годишње)

Рок за пријаву за стипендију и мастер програм: 15. јануар 2016. године

Више о програму можете видети овде

Извор: scholars4dev