Emile-Boutmy стипендије за мастер студије на Sciences Po универзитету у Француској

Престижна школа Sciences Po нуди програм стипендија под називом “Émile-Boutmy”, који носи име оснивача ове чувене школе.

Стипендије су намењене најбољим студентима из држава изван Европске уније, који први пут аплицирају за овај програм стипендија и који су примљени на неки од мастер програма на Sciences Po универзиету.

Стипендије се додељују на основу академског успеха, друштвених фактора и уклапања кандидата у профил програма.

Стипендија се не додељује аутоматски. Кандидати који желе да аплицирају за стипендију морају то и уписати у пријавном формулару приликом пријаве за жељени мастер програм.

Стипендија може имати две различите форме:
  • Стипендија од 10 000 € годишње на конто трошкова живота током 2 године мастер програма
  • Стипендија на конто трошкова школарине у износу од 5000 евра годишње за 2 године мастер програма

Рок за пријаву: 03. јануар 2019. године

Више информација о овом програму можете видети овде.