Emile-Boutmy стипендије за мастер студије на Sciences Po универзитету у Француској

Стипендије су намењене најбољим студентима из држава изван Европске Уније, који први пут аплицирају за овај програм стипендија и који су примљени на неки од мастер програма на Sciences Po универзиету.

Више о мастер програмима видети овде

Стипендије се додељују на основу академског успеха, социјалних фактора и уклопивости кандидата у профил програма.

Стипендија се не додељује аутоматски. Кандидати који желе да аплицирају за стипендију морају то и уписати у пријавном формулару.

Додељена стипендија може покривати:
  • Трошкове школарине током 2 године мастер програма и додатак на конто дела трошкова живота(6 000 € годишње)
  • Само Трошкове школарине током 2 године мастер програма (10 000 € годишње)
  • Парцијалне прошкове школарине током 2 године мастер програма (5 000 € годишње)

Рок за пријаву: 20. март 2015. године

Више о програму видети овде.

Извор: scholars4dev