Erasmus Mundus стипендије за мастер студије у области управаљања ризиком од поплава

UNESCO-IHE институт за образовање у области воде координатор је Erasmus Mundus мастер програма у области управљања ризиком од полава (Flood Risk Management).

Трајање програма: 2 године

Интегрисане студије на четири реномирана универзитета у Европи (Холандија, Немачка, Шпанија и Словенија).

Програм је отоворен за:
  • студенте са дипломом основних студија у области наука о заштити животне средине, грађанског инжењерства, инжењерства у области наука о заштити животне средине;
  • кандидате који нису боравили и нису изводили своју главну активност (посао, студије) више од укупно 12 месеци у земљама Европске Уније;
Заинтересовани кандидати морају имати међународно признати сертикат о познавању енглеског језика (IELTS, TOEFL).

По завршетку програма, полазници добијају мастер диплому UNESCO-IHE института у области водних наука и инжењерства, диплому хидро-наука и инжењерства Техничког универзитета Дрезден и диплому у области управљања ризиком од поплава Техничког Универзитета Каталоније.

Стипендија покрива трошкове школарине, трошкове живота, трошкове пута и трошкове осигурања.

Рок за пријаву: 07. јаунар 2014. године

Више о програму и начину пријаве видети на: floodriskmaster

Извор: unesco-ihe