Ерасмус Мундус заједнички мастер и докторски програми

Еразмус Мундус заједнички мастер и докторски програми су интердисциплинарни програми које спроводи конзорцијум од најмање три високообразовне институције у Европи.

Студије на мастер програмима најчешће трају две, а на докторским програмима три године и по њиховом завршетку стичу се заједничке, односно двоструке или вишеструке дипломе.

Студенти током студирања морају да похађају предавања на најмање две или три институције чланице конзорцијума.

• Листу доступних мастер програма можете наћи овде
  • Листу доступних докторских програма можете овде

Напомена: за ове програме не постоји општеважећи рок за пријаву. Сваки програм је засебан пројекат, са посебним роком и условима за пријаву, транспарентно наведеним на сајту сваког од програма.

Еразмус Мундус стипендија је пуна стипендија која покрива следеће:

• Месечна новчана накнада: 1000€ за мастер, 1400€ за докторске студије
  • Покривени трошкови превоза и пресељења
  • Покривени трошкови школарине
  • Покривени трошкови здравственог осигурања

Више информација о Еразмус Мундус заједнички мастер програмима можете наћи овде.

Више информација о Еразмус Мундус заједнички докторским програмима можете наћи овде.

Детаљене информације о овим програмима можете наћи и у брошури о Еразмус+, Еразмус Мундус и Ceepus стипендијама за 2016. годину можете наћи овде (стр. 23-34).