ЕРАЗМУС+ КЉУЧНА АКЦИЈА 1 – КРЕДИТНА МОБИЛНОСТ

Позив за пријаву студената за стипендирану мобилност на Универзитету „Пол Валери“ Монпеље III (Француска)

Конкурс за Катедру за романистику Филолошко-уметничког факултета

У складу са потписаним интер-институционалним уговором за размену са Универзитетом „Пол Валери“ Монпеље III студенти Катедре за романистику Филолошко-уметничког факултета Универзитета у Крагујевцу могу се пријавити за стипендирану мобилности и то:

• студенти основних академских студија, размена у трајању од 5 месеци
  • студенти мастер академских студија, размена у трајању од 5 месеци

Доступна студијска област: Language Sciences

Сви кандидати морају испратити пријавну процедуру Универзитету „Пол Валери“ Монпеље III, која се врши путем онлајн портала

Са процедуром за пријаву можете се упознати ОВДЕ и ОВДЕ.

Како изгледа онлајн пријава можете погледати ОВДЕ.

Потребна документа за пријаву путем онлајн портала:

Рок за пријаву: 30. септембар 2016. године

Након што завршите онлајн пријаву, потребно је одштампати пријавни формулар који потом потписују факултетски и институционални Еразмус + координатори. Тако припремљен документ, заједно са Уговором о учењу, шаљете на адресу која је наведена у упутству за пријаву (Преузмите упутство).

Рок за пристизање докумената на Универзитет „Пол Валери“ Монпеље III: 15. октобар 2016. године

Више информација о Универзитету „Пол Валери“ Монпеље III можете погледати ОВДЕ.

Листу Еразмус + координатора на Универзитету „Пол Валери“ Монпеље III можете преузети ОВДЕ.

Важне напомене:

1. Мобилност студената реализоваће се у летњем семестру академске 2016/17. године.

2. Приликом припреме Уговора о учењу потребно је да се студенти консултују са Еразмус + координатором на свом факултету (проф. др Анђелка Пејовић), односно са шефом Катедре и предметним наставницима.

3. Такође, заинтересованим кандидатима се предлаже да консултују Еразмус + координаторе са Универзитета „Пол Валери“ Монпеље III у вези одабира предмета.

4. Универзитет „Пол Валери“ Монпеље III одлучује о финалној селекцији кандидата у складу са одобреним бројем стипендија намењених Универзитету у Крагујевцу.

5. Информације о стипендији и студијском боравку:

• Месечна стипендија у износу од 850 евра (за покривање трошкова живота)
  • Покривени путни трошкови (у износу од 275 евра)

Уколико вам је потребна помоћ у припреми докумената, савете можете потражити на сајту ЦзРк-а у нашој секцији Мобилност, као и у Приручнику за мобилност студената. Наравно, увек сте добродошли у Центар, ако имате питање, недоумицу или вам је потребан савет.

Уколико имате питања, можете нас контактирати путем електронске поште или телефона:

Контакт телефон: 034 300 425
Е-пошта: erasmus@kg.ac.rs