Фондација Конрад Аденауер: Конкурс за стипендије за 2016/17. академску годину

Немачка фондација Конрад Аденауер (КАС) и ове године расписује конкурс за доделу стипендија друштвено и политички ангажованим и надареним студентима, апсолвентима, постдипломцима и докторантима који студирају у Републици Србији.

Профил кандидата:

• Студенти од треће године студија па на даље, као и постдипломци и докторанти
  • Најмања просечна оцена 8, 5
  • Добро знање енглеског или немачког језика
  • До 30 година старости
  • Кандидат који нису у радном односу

Потребна документација за конкурс

• Пријавни формулар (можете преузети овде)
  • CV
  • Мотивационо писмо
  • Потврда о положеним испитима (за постдипломске и докторске студије – доставља се фотокопија дипломе са основних студија и уверење о упису постдипломских/докторских студија
  • Две академске препоруке
  • Једна друштвена или политичке препорука (препорука из странке, НВО или студентске организације)
  • Фотографија новијег датума (формата као за пасош или лични карту)
  • Остале дипломе/сертификати – фотокопија

Документација се доставља на српском језику.

Рок за пријаву: 02. мај 2016. године

Заинтересовани кандидати своју документацију могу доставити лично или поштом на адресу: Краља Петра 3, 11 000 Београд

За све додатне информације заинтересовани кандидати могу се обратити путем мејла katarina.pesic@kas.de или путем телефона 011 3285 209 / 210/ 211; 062/ 260 638.

Студенти који буду изабрани у ужи круг, биће позвани на разговор (на српском и енглеском језику) са члановима комисије за доделу стипендије.

Изабраним кандидатима стипендијом je обезбеђена новчана подршка у износу од 100 еура месечно у трајању од 10 месеци, као и похађање семинара и других активности у оквиру КАС-а.

Детаљне информације о конкурсу можете наћи овде.