Фулбрајт програм боравишних стипендија за 2015/16. академску годину

Амбасада Сједињених Америчких Држава у Београду обавештава заинтересоване кандидате да је отворен конкурс за пријаву за Фулбрајт програм боравишних стипендија за академску 2015/16. годину.

Овај пост-докторски non-degree програм намењен је јуниор и сениор истраживачима, предавачима на универзитетима и стручњацима са академских институција у Србији за истраживачи рад или предавање на универзитетима у Америци.

Kандидати заинтересовани за овај програм морају бити запослени на неком од универзитета у Србији.

Рок за пријаву: 21. новембар 2014. године

Профил кандидата:
  • Држављани Републике Србије
  • Завршене докторске студије у области истраживања или предавања
  • Познавање енглеског језикa

Области: пољопривредне науке, америчка књижевност, америчке студије, архитектура, уметност, историја уметности, биолошке науке, пословна администрација, хемија, компјутерске науке, економија, образовне науке, инжењерство, науке о заштити животне средине, литература, књижевност, право, лингвистика, математика, медицинске науке, музичка уметност, физика, примењена лингвистика и многе друге.

Нису доступне стипендије за истраживачке пројекте који укључују клинички контакт са пацијентима.

Документа за пријаву:
  • План активности у Америци
  • Потврда о запослењу у Србији (на енглеском или српском језику)
  • СV
  • Три писма препоруке
  • Библиографија (уз истраживачки план) и/или силабус курса (за предаваче)
  • Позивно писмо од институције у Америци
  • Kопија пасоша

Додатне информације о овом програму путем телефона 011/ 706 – 4564 и мејла stankovicv@state.gov.

Више о програму и начину пријаве видети овде.

Извор: studentskizivot