Хумболт фондација: Georg Forester стипендије за истраживаче

Фондација Alexander von Humboldt расписала је конкурс за пријаву кандидата за постдокторски програм стипендија Georg Forster Research Fellowships, за који могу аплицирати и истраживачи из Србије.

Годишње се додели до 80 стипендија.

Профил кандидата:
  • Кандидати који намеравају да спроводе истраживање у трајању од 6 – 24 месеца на одабраној истраживачкој институцији у Немачкој
  • Кандидати чији исходи истраживања укључују аспекте који су важни за наставак развоја земље из које кандидат потиче
  • Кандидати који желе да допринесу размени знања и метода између своје матичне земље и Немачке
  • Захтеване језичке вештине: познавање енглеског или немачког језика (хуманистичке, друштвене науке и медицина – познавање немачког се захтева само уколико је неопходно за успешно спровођење истраживања; у супротном се захтева добро познавање енглеског језика; природне науке и инжењерство – веома добро познавање немачког или енглеског језика)

Заинтересовани истраживачи могу аплицирати до 15. јуна 2015. године.

Стипендија покрива месечну новчану накнаду (2 650 евра за постдокторанте, 3 150 за истраживаче са искуством) којом су покривени трошкови здравственог и осигурања од одговорности, паушалу путних трошкова, стипендију за курсеве језика, трошкове истраживања.

Више информација за постдокторанте можете видети овде.

Више информација за истраживаче са искуством можете видети овде

Више информација о програму можете видети овде.