Истраживачке стипендије Немачке службе за академску размену за студенте докторских и постдокторских студија (1–6 месеци)

Немачка служба за академску размену DAAD  расписује конкурс за стипендије које пружају докторандима и младим научницима из Србије могућност да се усавршавају и истражују у Немачкој.

Стипендирају се истраживачки пројекти или усавршавање на државном (или приватном, а државно признатом) универзитету или вануниверзитетској истраживачкој институцији у Немачкој који ће се одвијати у договору са научним ментором у Немачкој.

На конкурс се могу пријавити  студенти докторских академских студија и млади истраживачи и научници који су завршили мастер академске студије или у изузетним случајевима основне академске студије најкасније до почетка њиховог истраживања, и они који су већ завршили докторат (постдокторанди).

Рок за подношење документације: 01. мај 2018. године

Детаљне информације о конкурсу можете наћи у бази стипендија ОВДЕ